• Ново
27mhz BNC Телескопски HT Антена 9 -51 За CB Радио
zoom_in

27mhz BNC Телескопски HT Антена 9 -51 За CB Радио

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Карактеристики : *Зголемете го вашиот сигнал со Нашата Преносна Антена Со Телескопска / Прачка Од 27 Mhz-Добивка : 1,8 dbi И BNC Конектор за лесна инсталација.* Максимален Влез На Моќност-вати : 20w-совршен за Рачни Преносни CB радија помали од 20w.*Изберете од 9-инчни до 51-инчни должини за оптимален ефект на антената - добијте совршено вклопување за вашите потреби.* Работи со различни Рачни кб радија .* Добијте го најдобриот сигнал за вашето радио .Спецификации : Боја : Сребрен Материјал : опсег на фреквенција од нерѓосувачки челик : 27мхзмаксимална моќност : 20вконектор тип : Бнц Малеимпеданса : 50СВР :

Им се допаѓа и на купувачите..