• Ново
Соимои Јапонија Креп Сатенска Ткаенина Желка Блок Печатена Ткаенина Двор Широк
zoom_in

Соимои Јапонија Креп Сатенска Ткаенина Желка Блок Печатена Ткаенина Двор Широк

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината . мастилата на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Јапонија Креп Сатен ✤ Техника : Ткаени. ✤ Предиво брои : 50/50.✤ Густина : 210*88.✤ ГСМ : 105 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Блок. ✤ Тип : Сатен.✤ Материјал : 100% полиестер. ✤ Ширина : 44 инчи. Употреба : јапонија креп сатен може да се користи за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. ✤ Карактеристика : Отпорен На Собирање, Отпорен На Кинење, Нетранспарентен. ✤ Нега За Перење : Машина За Перење. Измијте на ладно, нежно, без белило. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Јапонија Креп Сатенска Ткаенина Во Блок Печатење. Материјал : Јапонија Креп Сатен предиво брои : 50/50 ГСМ : 105. Ткаенината Широка 42 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Оваа Ткаенина Соимои Јапонски Креп Сатен е луксузен и убаво произведен Сатен. Еден од еден вид, Креп Позадина и креп сатен текстура. Едната Страна Сјајна, едната досадна. Одлично за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. Нега За Перење : Машина За Перење. Измијте на ладно, нежно, без белило. Печатење Ткаенина од Дворот Ткаенина Отпечатоци Од Двор Печатена Ткаенина 1 Двор Печатење Ткаенина За Шиење БТИ Печатена Занаетчиска Ткаенина од Ткаенина За Печатење Во Дворот Од Ткаенина За Декор Во Дворот Печатена БТИ.

Им се допаѓа и на купувачите..