• Ново
Неутрогена Тен За Чистење На Кожата Перфектор, Среден, фл. оз
zoom_in

Неутрогена Тен За Чистење На Кожата Перфектор, Среден, фл. оз

DEN 442.40

Износ
check Во продавницата.

Неутрогена Тен За Чистење На Кожата Перфектор Затемнет Навлажнувач на Лицето обезбедува лесен, природен изглед и чиста покриеност за кожата склона кон акни, истовремено чистејќи ги избувнувањата. Овој лесен затемнет навлажнувач работи низ тоновите на кожата за совршено да се лизне и природно да се вклопи со кожата. Оваа течна основа веднаш го замаглува изгледот на акните и го минимизира појавувањето на порите. Хипоалергичната и некомедогената формула за борба против акните содржи Микроклеарна технологија и лек за акни со салицилна киселина и клинички е докажано дека се бори против акните за појасна, поздрава кожа. Овој тон-вечер навлажнувачки нијанса нуди мазна мат финиш кој помага во контролата на сјајот. Користете го ова со други производи за шминка од салицилна киселина од неутрогена, како Што се Коректор за Чистење На Дамки за Чистење На Кожата и Минерален Прав за Чистење На Кожата. Покријте и третирајте појава на акни со Неутрогена Чистење На Кожата Тен Перфектор Затемнет Навлажнувач. Овој навлажнувач за лице со вечерен тон обезбедува природен изглед, чиста покриеност за кожата склона кон акни. Шминка со салицилна киселина, докажан лек за борба против акни кој помага да се намалат избувнувањата. Навлажнувачката нијанса, исто така, содржи Микроклеарна технологија за појасна, поздрава кожа. Хипоалергичниот третман на акни е некомедоген, така што нема да ги затне порите бидејќи го изедначува тонот на кожата. Работи низ тоновите на кожата за веднаш да го замагли изгледот на акните и да ја минимизира појавата на порите. Нуди мат финиш кој помага да се контролира сјајот додека работи за лекување, покривање и спречување на мозолчиња. Користете ја нијансата со Неутрогена Минерална Пудра за Чистење На Кожата и Коректор за Флеки за Чистење На Кожата.

Им се допаѓа и на купувачите..