• Ново
Гербер Бебе Девојки Долги Ракави Боди, 6-Пакет
zoom_in

Гербер Бебе Девојки Долги Ракави Боди, 6-Пакет

DEN 187.68

Износ
check Во продавницата.

Бебешки Боди се задолжителна облека! Овие Боди се направени со мека памучна ткаенина која е совршено удобна против нежната кожа на бебето. Бебето ќе сака колку дише овој материјал! Овој производ го имавме независно сертифициран СО СТАНДАРД 100 ОД oeko-tex® за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој пакет вклучува четири боди. Овие боди се прекрасно разноврсни и можат да се користат самостојно или за слоевитост. Овие класични бебе облека функција скут рамо деколте кои го прават гардероба промени полесно од било кога. Деколтењата овозможуваат облеката да се лизне преку главата на бебето во целосна удобност. Тие исто така имаат прилепувања на дното кои се погодно поставени повисоко напред за да се забрзаат промените на пелените. Герберските Боди се перат во машина и се сушат во машина. Симпатична и прифатлива, овие боди навистина се квалитетни. Гербер нуди производи на кои родителите можат да им веруваат на бебето. Оеко-Текс Сертификација Број : 17.ХЛК.92601 Хоенштајн ХТИ Вклучува шест боди со долги ракави. Се одликува со деколте на рамото што може да се прошири и високи позиционирани прилепувања на дното за полесни промени. Совршено за мешање и совпаѓање. Уметноста е отпечаток од екран, метален принт и златна фолија. СТАНДАРД 100 ОД оеко-текс®. Оеко-Текс Сертификација Број : 17.ХЛК.92601 ХОЕНШТАЈН ХТИ. Ткаенина : 100% Памук. машинско перење / сушење.

Им се допаѓа и на купувачите..