• Ново
Наутос Церада Клипови, Тешки Пластични Заклучување Зафат, Во собата на 12
zoom_in

Наутос Церада Клипови, Тешки Пластични Заклучување Зафат, Во собата на 12

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Водоотпорен клип за ткаенина за да го изградите вашето сакано заштитно сместување за кампување. Клиповите за церада користат форма на усти од алигатор кои обезбедуваат силно држење на која било ткаенина без да предизвикаат голема штета за да бидете сигурни дека тие не влијаат на вашиот животен век. покрива или церади. Устата е специјално дизајнирана да понуди постабилна оклузија помеѓу церадата и клипот, така што не се олабавува дури и преку силни ветрови. Секој клип за церада е направен со употреба на само издржлива пластика која е направена за справување со големи оптоварувања. и силни ветрови. Пп материјалот со висока јачина е отпорен на кршење и може да се справи со силни ветрови и услови на снежна бура во зима без да им наштети на вашите церади или капаци. Отворено е извршување на авантура со целото тело за одмор, и нашата церада. клиповите имаат за цел да обезбедат погодност за вашите спортови. Само уживајте во вашето патување, и ние ќе станеме ваша поддршка. СИЛНА МОЌ НА ДРЖЕЊЕ : клиповите за церада од алигатор нудат голема моќ на држење за сигурно држење дури и во најветровито време. Секој клип за покривање има понуда за сила на влечење од над 100 килограми, што го прави идеален за држење на сите видови навлаки и церади. ТЕШКА КОНСТРУКЦИЈА : Нашите штипки за тенди се направени со употреба на пп материјал со висока јачина, кој е издржлив и отпорен на кршење, што ви овозможува безбедно да го користите над 500 пати, што го прави идеален за авантуристи, кампери и патници на отворено. ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ И ОТСТРАНУВАЊЕ : за разлика од останатите, нашите тешки банџи клипови користат дизајн на лизгачка брава што ви овозможува да ги затегнете и олабавите клиповите за церада за да обезбедите сигурно држење и за дебели и за тенки церади. РАЗНОВРСНА И ПОВЕЌЕНАМЕНСКА : Покрај тоа што е идеален избор за поставување шатори за кампување и нијанси на базен, нашите клипови за церада може да се користат и за поставување тенди, привремени и засолништа заедно со која било ткаенина за создавање точки за прицврстување. СТАБИЛНО ИНСТАНТ СИДРО : ние користиме внимателно дизајнирана алигаторска уста за стегите за да создадеме моментална точка на сидро за да прикачиме кој било стандарден банџи кабел или јаже без да мораме да исечеме дупки во церадата или капакот.

Им се допаѓа и на купувачите..