• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „Yellowолт чип“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност „Yellowолт чип“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзансл : Современа трговска марка ликовна уметност „Yellowолт чип“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија : Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрвена врата и затворен прозорец поставен во wallид со исечена жолта боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Им се допаѓа и на купувачите..