• Ново
Класици на ут во Утц, jalapeño чипс од компири
zoom_in

Класици на ут во Утц, jalapeño чипс од компири

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Класиците на Utz® Kettle, варен стил на котел, сигурно ќе ги разбудат вашите вкусови со зачинета топлина од нашата специјално измешана jalapeño „класиците“ ги прави вкусен член на нашето семејство Клашки Клашки. Нашето готвење во стил на котел гарантира дека изгледот, вкусот и кризата го заслужуваат името на UTZ®. Земете торба денес и уживајте! Дополнителен крцкав вкус на масло од кикирики. Класици со вкус на котел со ароматии на Утц Јалапено, варен стил на котел во масло од кикирики, сигурно ќе ги разбудат вашите вкусови со зачинета топлина од нашето специјално измешано зачинување на Јапонео!. Уживајте во овие вкусни, крцкави чипови од компири без вина. Тие се готват без хидрогенизирани масла и се глутен, холестерол и транс-масно. Кошер сертифициран . Совршен за грицкање веднаш од торбата или спарување со вашето омилено натопување и да ви биде корисна кога и да штрајкуваат со желбите. Од 1921 г. Ние сме бизнис управувано од семејство што обезбедува закуски кои се пожестоки, полесни, посвежи и едноставно подобро.

Им се допаѓа и на купувачите..