• Ново
Пристаниште Браганца Цветни Погранична Област Килим, Сина Крем, 5'3 7'6
zoom_in

Пристаниште Браганца Цветни Погранична Област Килим, Сина Крем, 5'3 7'6

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Пристаниште Килим Колекција. Крајбрежна Област Килими. Крајбрежјето станува толку многу елегантно Со Колекцијата Пристанишни Килими Од Сафавиех. Евокативните модели на стариот свет даваат суптилна префинетост на ладниот, ветровит изглед и чувство на сивата и сината палета на бои на овие прекрасни теписи во областа. Пристаништето е моќ се наѕираше користејќи меки, еластични синтетички предива за утешно чувство под нозете и долготрајна убавина. Користете Ги пристанишните килими во вашиот дом за стилска надградба. Боја : Сина/Крем. Големина : 5 ' 3 "х 7 '6". Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0.4 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Полипропилен. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Им се допаѓа и на купувачите..