• Ново
Машки Тркалезен Спортски Часовник, Темно Зелена
zoom_in

Машки Тркалезен Спортски Часовник, Темно Зелена

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Бидете на време Со овој маслинесто зелен хронограф машки часовник Од Армитрон. Овој машки спортски часовник има куќиште со смола со графички врвен прстен, ЛЦД-дисплеј со време, секунди, ден и датум, црна лента од неопренови со затворање со кука и јамка. Функциите на овој машки спортски часовник Од Армитрон вклучуваат : Хронограф, време на круг, аларм, двојно време, воено време и задно осветлување со задоцнување од три секунди. Армитрон Машки Тркалезен Спортски Часовник, Темно Зелена : ел лцд часовник. Црна тркалезна смола случај. Случај има печатени УЛ/СТП, ЕЛ, РЕЖИМ и РЕСЕТИРАЊЕ на секое копче позиција. Портокалова смола текстура притисни копчиња. Метализиран хромиран среден прстен и маслинесто зелен врвен прстен. Горниот прстен има портокалов печатен триаголник на 12 часот, ПОРТОКАЛОВ печатен НЕ помеѓу 1 час-2 часот, е на 3 часот, СЕ помеѓу 4 часот и 5 часот, С на 6 часот, ЈУ помеѓу 7 часот и 8 часот, В на 9 часот и НВ помеѓу 10 часот и 11 часот. Портокаловите печатени Е, С, В се похрабри. Црно надворешно бирање со портокалово печатено 05 преку 60 втора песна со бела надворешна минута помеѓу броевите. Црна најлонска лента за лизгање од 1 парче со соодветни црни меки квадрати од вештачка кожа со соодветни шевови на секоја навртка. Црно јазиче со некои шевови во боја со обвивка околу затворање и црна тока од смола. Прикажи со црни цифри. Функциите вклучуваат час/минута и секунда. Ден/датум хронограф со време на круг, двојно време, аларм. 12/24 час време И ЕЛ. Водоотпорен на 330' (10 БАНКОМАТ). Батерија : ЦР2025.

Им се допаѓа и на купувачите..