• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „Дрво на мозочните карпи“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност „Дрво на мозочните карпи“ платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија Убјект : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фотографија на Мајкл Бланшет „Дрво на мозочните карпи“ уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..