• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Виолетова светлина Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Виолетова светлина Фабриккен“ платно уметност по дизајн Фабриккен

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Дизајн Fabrik Kens Ubject : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планински пејзаж под виолетово небо. Истакнати бои : црна, сива, бела, виолетова боја која ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. планински пејзаж под виолетово небо.

Им се допаѓа и на купувачите..