• Ново
внатре, палма за опашка во живо на куќа со светло индиректно сонце-
zoom_in

внатре, палма за опашка во живо на куќа со светло индиректно сонце-

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Палма за конска опашка, заработувајќи го своето озлогласено име, има лисја слични на косата што растат од горниот дел на сијалицата како конска опашка. Бидејќи тоа е една од најпознатите простувања и ниски куќи за одржување на пазарот, го прави еден од најпопуларните куќички. Интересно е што дланката на коњчиња не е ниту дрво, ниту дланка. Тоа е всушност член на семејството Агаве и се смета за вкусен и бавно расте, ова растение е исто така толерантно со суша. Палмата за конска опашка се одвива најдобро со светло индиректно сонце и кога редовно се напои. Вклучува (1) 10 во. Палма за конска опашка во сад за одгледувач. Обично се одгледува како куќичка, но може да расте на отворено во зоните на цврстина на УСА 9-11. Зрела големина на отворено е висока 20 метри и ширина 3 метри, но како куќичка варира висока 3-10 метри и 6-12 внатре широки . бавно растење. Толерантна на суша.

Им се допаѓа и на купувачите..