• Ново
Електронски шах Lexibook: Игра чувствителна на допир
zoom_in

Електронски шах Lexibook: Игра чувствителна на допир

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Воведување на функцијата на Chessman Hint Elite 1800 - извонреден електронски сет на шах кој нуди исклучително искуство со игри. Уживајте се во светот на шахот со своите иновативни карактеристики што ја зголемуваат вашата игра на нови височини. Во јадрото на овој сет на шах е карактеристиката за визуелизација на LED-подобрена потег. Со секој потег што го правите, таблата оживува со осветлени LED светла, обезбедувајќи визуелно привлечен начин да го следите протокот на играта. Секој потег станува ангажиран спектакл што додава нова димензија на вашите шаховски натпревари. Но, иновацијата не застанува тука. Функцијата на „Шахмен“, Елита 1800, може да се пофали со табла богата со меморија, осигурувајќи дека сите потези направени за време на играта се прецизно снимени. Оваа одлика се докажува непроценливо за анализата на пост-играта и стратегирањето. Можете да ги разгледате вашите натпревари да се движат со движење, да стекнете увид во вашите одлуки и да ги идентификувате можностите за подобрување. Разновидноста е белег на овој сет на шах. Без разлика дали барате соло предизвик или конкурентен дуел со еден пријател, Chessman Hint Function Elite 1800 ја покривте. Преземете компјутер за да ги тестирате своите вештини или да се вклучите во возбудлив натпревар против колегата ентузијаст, каде тактичката брилијантност и стратешкото планирање заземаат централна фаза. ЛЕР-подобрена визуелизација на потегот. Чувствителна шаховска табла за меморија за движење. Играјте против компјутер или друг плеер. 64 нивоа на игри, вклучително и 5 нивоа на почетници. Комплетирано со 64 нивоа на прогресивно потешкотии. Знае правила како 50-мина, „Пат“ и цртаат по повторување. Master Pawn Промоција и фаќање „En Pasant“. Решете го другар во 5 потези. Режим на 2 играчи или плеер наспроти компјутер. Вклучува мултимово ниво за судии за игри на плеер-играч.

Им се допаѓа и на купувачите..