• Ново
Неутрогена Екстра Нежни Влошки За Отстранување Шминка За Очи, Чувствителна Кожа, 30Ct
zoom_in

Неутрогена Екстра Нежни Влошки За Отстранување Шминка За Очи, Чувствителна Кожа, 30Ct

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Отстранете ја шминката за очи во еден едноставен чекор Со Неутрогена Екстра Нежни Влошки за Отстранување Шминка за Очи. Овие претходно навлажнети влошки се големи, екстра кадифен и перница за да ја направат бришењето на шминката за очи лесно и удобно без потреба од влечење, влечење или чистење околу деликатната област околу очите. Навлажнувачките влошки се заситени со дополнителна нежна и неиритирачка формула која темелно ја отстранува дури и водоотпорната маскара, ајлајнер и сенка за очи и нема да остави мрсни остатоци. Влошките за шминка се дерматолог-и офталмолог-тестирани за да бидат доволно нежни за чувствителните очи и носителите на контактни леќи. Отстранете ја шминката во еден едноставен чекор Со Неутрогена Екстра Нежни Влошки за Отстранување Шминка за Очи. Претходно навлажнети влошки за отстранување шминка за очи нежно избришете ја шминката без влечење, влечење или чистење. Лесно ги отстранува сите траги од шминка за очи, вклучувајќи водоотпорна маскара, ајлајнер и сенка за очи. Плишаните влошки за шминка се големи, меки, перничиња и навлажнувачки – совршени за деликатната област околу очите. Силната формула за отстранување шминка нема да остави мрсни остатоци зад себе. Дерматолог-и офталмолог-тестирани, влошки се безбедни за чувствителни очи и носители на контактни леќи. Не-иритирачката формула темелно ја отстранува целата шминка за очи. Користете подлога за нежно да ја избришете шминката од затворените очни капаци пред да го измиете лицето со нормално средство за чистење.

Им се допаѓа и на купувачите..