• Ново
Пацифичка природна храна
zoom_in

Пацифичка природна храна

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Пацифичка природна храна коски залихи, несолен, пилешко. Акции во стил на кулинарство. Несогласена (ова не е храна без натриум заради природно се појавува натриум во некои состојки). Додава вкус на сосови, грави и сос. УСДА органски. 14 g протеини (по порција). Повторувачки. Додава вкус на кој било рецепт. Зголемување на вкусот : Нашиот органски коски за коски е совршена основа за додавање на богат вкус и протеини во вашите омилени ентериери и странични јадења. Одлично за создавање сосови и грави, коските е задолжителен главен оставата, чајната кујна за секој домашен готвач. Секојдневна употреба : За солен сос, сос свежи плитки во маслиново масло. Додадете 1 чаша коска залиха и прскање бело вино во зготвени плитки. Намалете. Користете како основа за готвење зрна, компири и тестенини. Конзистентноста на производот може да варира врз основа на температурата. Сертифициран на изворот. Од 1897 година. Добро започнува тука. Кога природата ви дава такви вкусни состојки за работа, клучот е да го одржувате едноставно. Состојките формираат добавувачи со највисок квалитет на стандарди. Следење на секоја состојка за безбедност и следливост. Извори што е можно поблиску до дома. Одржливи практики кои го минимизираат нашето влијание врз земјата. Јавете ни се на (503) 692-9666. Понеделник -петок, 8 до 17 часот (PST). Твитер : (АТ) Пацифик Фудс. /Pacific Natural Foods. Рециклирање само таму каде што постојат објекти. Посетете за да видите дали може да се рециклира во вашата област. Тетрапак : Го штити она што е добро. Сертифициран органски од Орегон Тилт.

Им се допаѓа и на купувачите..