• Ново
Cooper Pro Series LHT 285 75R24. 144L G гума
zoom_in

Cooper Pro Series LHT 285 75R24. 144L G гума

DEN 6204.96

Износ
check Во продавницата.

Cooper Pro Series LHT е врвна гума за приколка со приколка на гориво на Купер, дизајнирана за апликации со долги превоз. На длабочина од 12/32 -та, Smartway Verified LHT користи напредно соединение, како и високо инженерска обвивка за да обезбеди ефикасност и издржливост на горивото што ја бара вашата флота. Оваа ниска цена на гума за сопственост е за заштеди, вклучувајќи обвивка дизајнирана и гарантирана за повеќекратни пренасочувања и целосна гаранција за замена на вредноста за првите 50% од облеката. Наменето за употреба на приколката оска на комерцијални камиони во апликации со долги пречки. Верификуван паметен пат. Специјализирано соединение со низок отпор на тркалање. Раздвојување на жлебови за да се зголеми долго, дури и носење.

Им се допаѓа и на купувачите..