• Ново
Schleich® Тенеси Вокер Ждребе Играчка Торба
zoom_in

Schleich® Тенеси Вокер Ждребе Играчка Торба

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Животот е едноставно поедноставен на фармата! Користете Ја Фигурината На Ждребето Тенеси Вокер од Шлајх за да го изградите и комплетирате вашиот минијатурен модел на сцена на фарма. Моделот прикажува младо, здраво и разиграно ждребе, познато и како коњ стар помалку од една година. Фигурата е вешто рачно насликана, посветувајќи најголемо внимание на малите детали за поживописен дизајн. Со толку многу реализам, овие бројки се одлични за образовни определби, како и за рекреативна забава. Фигурината шлајх прикажува слатко и разиграно ждребе. Комбинирајте со други фигурини На Шлајх за да создадете комплетен модел на фарма ? сигурно ќе поттикне часови имагинативно играње улоги. Реален рачно насликан дизајн направен со исклучителни детали. Живописни модели, исто така, одлично за образовни определби. Погоден за употреба од деца на возраст од 3 и повеќе години.

Им се допаѓа и на купувачите..