• Ново
Благородна Куќа Далила Надворешна Смола Фонтана, Антички Светло-Кафеава
zoom_in

Благородна Куќа Далила Надворешна Смола Фонтана, Антички Светло-Кафеава

DEN 4799.84

Износ
check Во продавницата.

Наредете го вашиот надворешен простор со класичен дизајн кој носи извонредна елеганција во вашиот дом. Нашата фонтана во градината има мирен проток на водопад кој континуирано циркулира со помош на вклучена пумпа, носејќи смирувачка аура во секој двор или двор. Изработен со неверојатно издржлив материјал од смола, овој декоративен додаток нуди структура отпорна на временски услови што овозможува извонредно внимание на деталите. Завршена со традиционален дизајн на главата на лавот и волшебни подводни светла, нашата фонтана за вода сигурно ќе додаде елеганција во вашиот дом.ДИЗАЈН НА ГЛАВАТА НА ЛАВОТ : Со класичен излив на главата на лавот и слив во Римски стил, лесно можете да го прилагодите вашиот двор, градина или двор со оваа надворешна фонтана за вода. Со антички гроздобер талент и неверојатно внимание на деталите, овој додаток сигурно ќе го подобри секој надворешен простор.ПРОТОК НА ВОДОПАД : со нежен и релаксирачки проток на вода, оваа градинарска фонтана користи внатрешна пумпа за да донесе мирна атмосфера во вашиот надворешен простор. Оваа фонтана содржи две нивоа кои создаваат прекрасен ефект на водопад.ВЕШТАЧКИ КАМЕН : Изработена со материјал сличен на камен, оваа фонтана обезбедува основа отпорна на временски услови која има чисти рабови. Ова може лесно да се истури во флексибилни калапи што носат извонредни детали за секое парче.LED СВЕТЛА : основата на оваа фонтана е осветлена со ПОДВОДНИ LED светла за динамичен ефект врз вашиот надворешен декор. Овие светла нудат еколошка, енергетски ефикасна опција која ви заштедува електрична енергија и пари. Овие светла имаат неверојатно долг животен век и не изгоруваат како обичните светилки. Тие едноставно ќе почнат да се затемнуваат откако ќе почне да ја губи својата енергија.ДИМЕНЗИИ : Изберете додаток кој е совршена големина за вас и вашиот мебел. Оваа фонтана е 17.25" W x 12.50" d x 36.25" H. ќе ви се допадне колку вашиот простор може да се трансформира со едноставното додавање на оваа шармантна фонтана. Вклучува : Една (1) Фонтана. Материјал : Вештачки Камен. Заврши : Антички Светло-Кафеава. Тип на светлина : ЛЕР. Рачно Изработени Детали. Потребно Е Собрание. Димензии : 12,50 инчи длабок х 17,25 инчи широк х 36,25 инчи висок.

Им се допаѓа и на купувачите..