• Ново
Цркт Чоган Вудс Т-Хок Кожна Обвивка
zoom_in

Цркт Чоган Вудс Т-Хок Кожна Обвивка

DEN 519.84

Износ
check Во продавницата.

Потребна ви е убава рачно изработена кожна обвивка за ВАШЕТО CRKT Woods Чоган Т-Хок? Те покривме. Кожата на оваа обвивка е 6/7 мл. полнозрнеста кожа која е тешка и рачно изработена во ОРЕГОН, САД. Кожата е пржена од зеленчук и нема да кородира метал. Има рачно подмачкана завршница за издржливост и шевовите се заклучени зашиени со најлонска нишка со голема тежина. Обвивката ја штити главата на секирата и цврсто и безбедно се вклопува со три прилепувања. Јамката на ременот одговара на ремените со ширина до 19 инчи. Полнозрнеста кожа. Рачно изработена во ОРЕГОН, САД. Рачно подмачкана завршница за издржливост. Појас јамка одговара на ремени со ширина до 1,75 во. Одговара Само На Вудс Чоган Т-Хок.

Им се допаѓа и на купувачите..