• Ново
Кревет за Мансарда уфурпи Со Тркалачки Ормар И Биро, Рамка За Кралски Кревет со Глава За Тинејџери, Сива Боја
zoom_in

Кревет за Мансарда уфурпи Со Тркалачки Ормар И Биро, Рамка За Кралски Кревет со Глава За Тинејџери, Сива Боја

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Изработено со високо квалитетно произведено борово дрво, уживајте во креветот На Мансардата во еспресо за нијанси, сиво и бело за да одговара на шемата на бои на секоја просторија. Дизајниран со структура на мансарда, уживајте во просторот одоздола што се користи за сместување на фиоки за складирање и пренослив кабинет опремен со основни тркала. Бирото има 2 тркалачки плочи одоздола, 2 долни фиоки за складирање, како и шкаф обезбедуваат многу опции за складирање за да ви помогнат да го одржувате просторот уреден и организиран. Корпа за складирање покрај креветот може да биде совршено место за кукла или цвеќиња што ја разубавуваат вашата област за спиење. Вградените скали работат како полици. [Максимизиран Простор]. Дизајниран со структура на мансарда, уживајте во просторот одоздола што се користи за сместување на фиоки за складирање и пренослив кабинет опремен со основни тркала. Бирото има 2 тркалачки плочи одоздола, 2 долни фиоки за складирање, како и шкаф обезбедуваат многу опции за складирање за да ви помогнат да го одржувате просторот уреден и организиран. [Разновидност Галор]. Овој кревет има еден кревет во мансарда, едно биро, еден кабинет за сместување на вашето семејство или какви било спијачи преку ноќ. Не е потребна пролетна кутија. [Цврста Конструкција]. Структурата на креветот е изработена од висококвалитетно цврсто борово дрво, цврсти борови нозе и силна, издржлива рамка, така што креветот е цврст и издржлив. [Стабилна И Безбедност]. Креветот на мансардата има заштитна ограда со целосна должина. Заедно со парапет, овој кревет за мансарда обезбедува врвна безбедност. Уште повеќе, цврстите нозе што се направени од цврсто борово дрво можат да додадат сила и издржливост. Димензии : . Кревет за мансарда-78,3 " х 43,9 "(Л х Ш). Душекот не е вклучен. Потребно е одредено склопување, иако дадовме јасни упатства и алатки. Тежина И Димензии. Вкупна Димензија На Производот : 78.3 "L x 43.9" W x 57.9 " H. Броеви На Пакетот : 3 (Три пакети може да пристигнат во серии, ве молиме бидете трпеливи.). Пакет 1 : 42.52 * 27.56 * 7.09 во. 101,41 фунти. Пакет 2 : 79.53 * 12.6 * 5.12 во. 55,12 фунти. Пакет 3 : 66.14 * 18.5 * 5.12 во. 72,75 килограми. Вкупна Тежина На Производот : 211,28 КИЛОГРАМИ. Капацитет на тежина : 400 ФУНТИ. Број На Летви : 14. Препорачана Дебелина На Душекот : 4"-6". Препорачана Возраст : 6 години. Спецификации : . Тип На Производ : Мансарда Кревет. Големина : Близнак. Достапни Бои : Бело/Сиво/Еспресо. Материјал : иверица+МДФ+Борово Дрво. Кутија Пролет Задолжително : Не. Потребно Е Собрание : Да. Забелешки : . Користено е рачно мерење, може да има некоја разумна грешка. Сите слики се направени од вистински примероци, може да се појави мала хроматска аберација поради осветлување или прикажување.

Им се допаѓа и на купувачите..