• Ново
Брита 26оз Премиум Шише Со Вода Со Филтер, Бпа Слободен, Сафир
zoom_in

Брита 26оз Премиум Шише Со Вода Со Филтер, Бпа Слободен, Сафир

DEN 366.72

Износ
check Во продавницата.

Уживајте во вода од чешма со одличен вкус насекаде со Премиум Шишето Со Вода За Филтрирање Брита 26 Унца. Издржливото пластично шише без бпа вклучува 1 заменлив филтер, кој го намалува хлорот (вкус со префрлување Во Британија, можете да заштедите пари и да замените 1.800 пластични шишиња со вода за еднократна употреба* годишно. Тоа е пригоден начин да останете хидрирани дома или во движење; елегантното филтрирано шише со вода отпорно на истекување е пријателско за држачот за чаши за автомобили и има вградена јамка за носење, лесен отворен капак и е безбедна машина за миење садови со врвна решетка за лесно чистење; Висина 10,5"; Дијаметар 3"; Тежина .5 фунти. Филтерот го намалува хлорот (вкус и мирис) и повеќе со секоја голтка; компатибилен со британските филтри за замена на шишиња со вода. За вода со најсвеж вкус, филтерот за шишиња со вода Брита треба да се замени по 40 литри или приближно на секои два месеци; *шише со вода од 16,9 мл.

Им се допаѓа и на купувачите..