• Ново
Мункин Лажица За Бебиња, Алигатор На Слонови
zoom_in

Мункин Лажица За Бебиња, Алигатор На Слонови

DEN 110.40

Износ
check Во продавницата.

Бебињата сакаат да џвакаат се што можат да добијат-вклучувајќи ги и долгите краеви на нивните лажици за хранење! Сонував од страна на такт постара сестра кога таа беше само седум години, Бебето Тон е еднакви делови симпатична слон заби и мека бебешка лажица. Со кратко стебло што го прави јадењето позабавно и заоблено правоаголно "тело" што е лесно за држење, слатката форма на Лажицата За Бебиња не може да оди предалеку во устата на вашето малечко. Изработена од силикон од ФДА, оваа патентирана лажица е исклучително нежна за чувствителните непца на бебето и лесна за совеста на мама. Како и мудриот слон што го инспирираше неговиот дизајн, Бебешкиот Тон е "нежен џин" на бебешки лажици и нашето духовно животно во исто време! Воодушевени сме што го претставивме како дел од семејството Мунккин. Направете опасности од лажица "ирелефант" Со Бебешкиот Тон. Како Што се гледа На Ајкула Резервоарот. Изработен од 100% силикон од фда одделение. 4+ месеци. Патентираниот дизајн ги елиминира острите агли и краеви. Лесен за држење и супер нежен за непцата. Две-во-едно заби И Бебе Лажица лажица создадена од дете пронаоѓач. Уникатната форма на животните помага во спречување на гушење или замолчување. Сино / Зелено.

Им се допаѓа и на купувачите..