• Ново
Ликовна Уметност Со заштитен знак Отоми Мачки Чекор 05Д Неутрален Платнена Уметност Од Вероник Чарон
zoom_in

Ликовна Уметност Со заштитен знак Отоми Мачки Чекор 05Д Неутрален Платнена Уметност Од Вероник Чарон

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Вероник Харонсубјект : Животински Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има шема на отпечатоци од шепи во сиви нијанси. Француско-Канадската уметница Вероник Шарон инспирира за своите свежи, графички дизајни од околината што го опкружува нејзиниот селски дом во близина На Шарлевоикс, Квебек. Формалната студија на вероник се фокусираше на графичката уметност и дизајн, иако стилот на нејзините уметнички дела е уникатно нејзин. Од мода до цвеќиња, таа ги доловува своите предмети користејќи динамична мешавина на текстура, боја и младешки талент. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Француско-Канадската уметница Вероник Шарон инспирира за своите свежи, графички дизајни од околината што го опкружува нејзиниот селски дом во близина На Шарлевоикс, Квебек. Формалната студија на вероник се фокусираше на графичката уметност и дизајн, иако стилот на нејзините уметнички дела е уникатно нејзин. Од мода до цвеќиња, таа ги доловува своите предмети користејќи динамична мешавина на текстура, боја и младешки талент. - шема на отпечатоци од шепи во сиви нијанси.

Им се допаѓа и на купувачите..