• Ново
Монро Шокови И Потпори Оеспектрум Суспензија Потпора Се Вклопува изберете: 2009 - ТОЈОТА КОРОЛА, 2009-ТОЈОТА КОРОЛА МАТРИЦА
zoom_in

Монро Шокови И Потпори Оеспектрум Суспензија Потпора Се Вклопува изберете: 2009 - ТОЈОТА КОРОЛА, 2009-ТОЈОТА КОРОЛА МАТРИЦА

DEN 10768.16

Износ
check Во продавницата.

Дизајнирани да ја вратат оригиналната фабричка возност и перформанси на возилото, потпорите На Монро Оспектрум обезбедуваат исклучително ниво на прецизност и контрола на управувањето додека ги филтрираат бучавата, вибрациите и грубоста. ГО ПОДОБРУВА управувачот Премиум горниот држач за потпора помага да се обезбеди мазна," како нова " прецизност на управувањето и спречува бучава, вибрации, грубост и управување со меморијата. НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ Произведени со висококвалитетен челик, со супериорна цевка и дизајн на заварување за да се обезбеди структурен интегритет и издржливост. ЈА ОДРЖУВА КОНТРОЛАТА на ВОЗИЛОТО Го Намалува нишањето на телото, вибрациите и суровоста на патот пред да стигне до патничката кабина за подобрено управување со возилото. ОЕ КВАЛИТЕТ Претходно Склопената горна потпора, пружината на серпентина и потпората имаат дизајн во стилот НА ОЕ за беспрекорно вклопување, форма и функција. ПОБРЗА, ПОБЕЗБЕДНА, ПОЛЕСНА и ЦЕЛОСНА ПОПРАВКА Вклучува се што ви треба за замена на потпората во една, целосно склопена единица без потреба од пружински компресор. ЈА ВРАЌА ВИСИНАТА на ВОЗЕЊЕТО прецизно калибриран за да се исполни дизајнот НА ОЕ, секој тип на пружина специфична за апликацијата е дизајниран да ја врати висината на возењето и да ја поддржи тежината на возилото. ОТПОРНОСТ на 'рѓа Заштитниот слој се спротивставува на' рѓа и корозија додека тестирањето со спреј за сол гарантира дека е подготвено за елементите. ДИЗАЈН СПЕЦИФИЧЕН ЗА ВОЗИЛОТО дизајнот на пружината, монтажата и потпората специфични за апликацијата обезбедуваат оптимизирано искуство за возење и ракување уникатно за секој профил на возилото. Одговара Изберете : 2009-2013 ТОЈОТА КОРОЛА 2009-2013 ТОЈОТА КОРОЛА МАТРИЦА 2009-2010 ПОНТИЈАК ВИБРАЦИЈА и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..