• Ново
Карат Т.В. Прстен за редење на црна дијамант 10kt розово злато
zoom_in

Карат Т.В. Прстен за редење на црна дијамант 10kt розово злато

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Овој прстен за редење на црниот дијамант во Миабела ќе ја изненади вашата сакана личност и ќе ја натера да сјае со радост. Изработено во сјајно розово злато со црно родиум позлатено, има 30 црни дијаманти со тркалезно и рачно поставување на црни дијаманти (i3) во уникатен дизајн околу групата. Подобрено со финиш на Милграјн, овој прекрасен прстен за годишнина од црниот дијамант е совршен за сите тактни модничари таму и добро се занимава со другите. Овој црн дијамантски прстен е доволно удобен за секојдневно носење и ќе направи совршен подарок за вашата сакана или самите себе. Направено во злато од роза од 10kt. 1/4 ct. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : црна. Јасност на дијаманти : i3. Безел и камења поставени од отвори. Ширина на опсегот : 2,5 мм. Милграјн финиш. Април Април. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Им се допаѓа и на купувачите..