• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Клипер брод“ платно уметност од Jackек Вемп
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Клипер брод“ платно уметност од Jackек Вемп

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Jackек Wempsubject : Transport Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има брод што плови низ облачен пејзаж. Jackек Вемп е роден во Сиетл, Вашингтон во 1925 година. На почетокот на Големата депресија, неговиот татко го пресели семејството во Ванкувер, Канада. Охрабрен од неговите уметнички талентирани родители, Jackек започна да црта и слика на рана возраст и уметноста секогаш беше неговиот омилен училишен предмет. Во средно училиште, тој имаше корист да има многу талентиран и професионален уметник за инструктор. Како и да е, онолку колку што уметничката кариера му се допадна на Jackек, се чинеше во тоа време, дека треба да се следи постабилна кариера. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. брод што пловеше низ облачен пејзаж.

Им се допаѓа и на купувачите..