• Ново
Примарно злато Карат жолто злато страст крст со приврзок со ланец на кабелски јаже
zoom_in

Примарно злато Карат жолто злато страст крст со приврзок со ланец на кабелски јаже

DEN 1439.84

Износ
check Во продавницата.

Прославете ги вашите религиозни убедувања со овој ѓердан од приврзок за страст. Изработено од 14 карат жолто злато со висока полирана и сатенска завршница за сјаен изглед, овој приврзок 36х19мм виси на 18-инчен ланец со кабелски јаже со безбедност на пролетен прстен. Овој ѓердан прави прекрасен подарок за религиозна личност. Метална тежина : 2,08 грама со синџир од типот : Финкеин стил : кабелски јаже Димензии на кауција : 36мм x 19mmchain Димензии : 18-инчен x 0,5 mmflat backyour ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. Кастиран, полиран, 14 карат жолто злато, ланец со кабелски јаже од 18 инчи, сатен.

Им се допаѓа и на купувачите..