• Ново
Благородна куќа Елмор ткаенина тапацирани столици за јадење од дрво, сет од 2, кафеави и исушени природни
zoom_in

Благородна куќа Елмор ткаенина тапацирани столици за јадење од дрво, сет од 2, кафеави и исушени природни

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Едноставноста може да биде ох-толку-шик, а овој прекрасен пар трпезариски столици е сè доказ што ви треба. Овие директни, но сепак супер стилски столчиња имаат мазен, кадифен тапацир за луксузен и поканувачки изглед. Нивните исушени дрвени рамки даваат навестување на рустикален шарм и изобилство на карактер, што ги прави совршен додаток на современите, традиционалните и фармите. Модерни и убави, но сепак недооценети и некомплицирани, овие столчиња се разноврсно, софистицирано и без напорно решение за проблемите со седење на вашата трпезарија. Благородна куќа Елмор ткаенина тапацирани столици за јадење од дрво, сет од 2, кафеави и исушени природни : Вклучува : две (2) столчиња за јадење. Материјал : ткаенина. Материјал за нозе : гума. Повеќе опции во боја. Опции за завршување на повеќе нозе. Потребно е собрание. Димензии : 24,75 инчи длабоко x 19,50 инчи широк x 32,00 инчи. Димензии на седиштата : 19,00 инчи длабоко x 19,50 инчи широк x 19,00 инчи високи. Капацитет на тежина : 300 фунти.

Им се допаѓа и на купувачите..