• Ново
Чарли Хантер - Коперполис - винил
zoom_in

Чарли Хантер - Коперполис - винил

DEN 239.84

Износ
check Во продавницата.

Винил ЛП притискање. Првично објавено во 2006 година, Коперполис е повторно достапен за да ги разоткрие навивачите на Чарли Хантер! Заедно повеќе од пет години, откако го обиколија светот, Триото Чарли Хантер ги следи пријателите во 2003 година, видени и невидени со Коперполис, исти три момци, но различни на еден голем начин. И додавањето на саксофонистот Johnон Елис играјќи и Вурлизер и Мелодица отвори многу простор за Чарли едноставно да се уништи заедно со тапанарот Дерек Филипс. Снимено во Newу Орлеанс во текот на 2004 година Jazzfest, ова е фановите на албумот со години! Винил ЛП притискање. Првично објавено во 2006 година, Коперполис е повторно достапен за да ги разоткрие навивачите на Чарли Хантер! Заедно повеќе од пет години, откако го обиколија светот, Триото Чарли Хантер ги следи пријателите во 2003 година, видени и невидени со Коперполис, исти три момци, но различни на еден голем начин. И додавањето на саксофонистот Johnон Елис играјќи и Вурлизер и Мелодица отвори многу простор за Чарли едноставно да се уништи заедно со тапанарот Дерек Филипс. Снимено во Newу Орлеанс за време на Jazzfest во 2004 година, ова е фановите на албумот со години!

Им се допаѓа и на купувачите..