• Ново
Дорман 674-Комплет За Издувни Колектори За Специфични Модели На Хонда одговара избери: 2003-ЕЛЕМЕНТ НА ХОНДА
zoom_in

Дорман 674-Комплет За Издувни Колектори За Специфични Модели На Хонда одговара избери: 2003-ЕЛЕМЕНТ НА ХОНДА

DEN 1056.80

Износ
check Во продавницата.

Овој издувен колектор беше прецизно дизајниран и издржливо произведен за да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот колектор на одредени возила. Ги вклучува сите потребни дихтунзи и хардвер за цевки за целосна поправка. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој издувен колектор беше прецизно дизајниран и издржливо произведен за да одговара на вклопувањето и функцијата на берзанскиот колектор на одредени возила. Сигурна конструкција-издржливите материјали се спротивставуваат на искривување, пукање и протекување за долготрајни перформанси. Целосна поправка-ги вклучува сите потребни дихтунзи и хардвер за цевки. Доверлив дизајн-изграден од лидер во индустријата во резервни колектори. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2003-2011 ХОНДА ЕЛЕМЕНТ 4 Цил 2,4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..