• Ново
Businessвори Магнетни Печатење Бизнис Картички, 2 3.5
zoom_in

Businessвори Магнетни Печатење Бизнис Картички, 2 3.5

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Направете траен прв впечаток соeryвори 8374 магнетни визит-картички. Овој пакет од 30 визит-картички за печатење 2" х 3.5" се исклучителен начин да добиете позитивна привлечност и да се држите до умовите на луѓето. Совршени за картички за состаноци, зачувајте ги свадбените картички за датуми и уникатните покани, магентните картички се исто така одлични за важни датуми јасно во поглед и одржување на контакт информации лесно достапни. Направена од магнетни листови специјално обложени со мат хартија, границата на секоја мала визит-карта е прецизно исечена со низа засеци што го олеснуваат раскинувањето на картичките додека сеуште оставаат зад себе мазен раб. Без разлика дали имате сопствен дизајн или создавате од нула, Designвори Дизајн И Печатење Преку Интернет го олеснува креирањето и печатењето прилагодени картички од вашиот дом или бизнис. Софтверот базиран на прелистувач има се што ви треба за дизајнирање магнети за визит-картички, картички за награди, соопштенија и многу повеќе. Пробајте го денес на веб-страницата Avвори и печатете на вашиот инк-џет печатач. Практичните картички "направи сам" значат дека можете да направите промени и да печатите нови картички во моментот. Конечно, визит-картичка која навистина магнетизира. Лесно прилагодете ги вашите сопствени визит-картички, картички за состаноци, зачувајте ги картичките за датуми и повеќе користејќиeryвори Дизајн И Печатење Преку Интернет и стотици достапни шаблони и дизајни. Уживајте во чиста, професионална завршница од листови претходно исечени за лесно раздвојување - не се потребни ножици и дизајнирани да остават зад себе мазна граница околу секоја магнетна картичка. Секој магнетски лист е мат обложен и оптимизиран за инк-џет печатачи, што резултира со јасен текст, живописни слики и печатење без дамки. Совршен ЗА самостојни визит-картички, картички за лојалност, картички за контакт, картички за благодарност за мали бизниси и многу повеќе, магнетите држат силни за повеќето метални површини. Ставката вклучува 3 листови за печатење со вкупно 30 празни 2" х 3,5 " магнетни картички. Прилагодете и печатете користејќи бесплатни шаблони од . Magnвори (Р) Магнетните Визит-Картички се пресечени за лесно отстранување без ножици.

Им се допаѓа и на купувачите..