• Ново
Спектрацид Подготвен За Употреба Плевел Запре За Тревници, Фл. Оз
zoom_in

Спектрацид Подготвен За Употреба Плевел Запре За Тревници, Фл. Оз

DEN 480.80

Износ
check Во продавницата.

Спектрацидната Станица За Плевел за Тревниците е претходно измешана и подготвена за употреба за третман на плевелите на самото место. Контролира повеќе од 460 видови плевел како што е наведено ? и победи?т наштети на вашиот тревник кога се користи како што е наведено. Користете го за лекување на вашиот тревник, вклучувајќи сина трева, влакна, Бермуди, повеќегодишнаassана трева и зојсија (не важете за зојсија што штотуку излегува од мирување). Оваа формула убива со контакт до коренот, со видливи резултати за само 3 часа. Ги контролира сите видови наведени широколисни плевели, вклучувајќи глуварче, пилиња, детелина и жолт орев (видете ја етикетата на производот за комплетна листа). Примени Спектрацид Плевел Запре За Тревниците кога температурите се помеѓу 45 и 90 степени. Спреј додека не се навлажни за контрола на плевелите. Не нанесувајте кога дневните температури се над 90 степени бидејќи може да дојде до повреда на тревникот. Прочитајте ја целата етикета пред да ја користите. УБИВА ПЛЕВЕЛ, А НЕ ТРЕВНИКОТ : Победи?т штети тревници кога се користи како што е наведено ? убива плевел, вклучувајќи жолт орев, до коренот. ВИДЛИВИ РЕЗУЛТАТИ ТОЛКУ БРЗО КАКО 3 ЧАСА : Убива со контакт. УБИВА 460 + ВИДОВИ ПЛЕВЕЛ : Ги Контролира сите видови наведени широколисни плевели, вклучувајќи глуварче, пилиња, детелина и жолт орев (видете ја етикетата на производот за комплетна листа на плевели). УПОТРЕБА НА ТРЕВНИКОТ : Третира сина трева, власатка, Бермуди, повеќегодишнаassова трева и зојсија (не се однесуваат на зојсијаграс што штотуку излегува од мирување). ГАРАНТИРАНО : Гарантирано за работа или враќање на парите ? погледнете ја етикетата на производот за детали.

Им се допаѓа и на купувачите..