• Ново
Хукер Класичен Заглавие Натпревар Одговара избери: 1975 - ФОРД Ф100, 1975 - ФОРД Ф150
zoom_in

Хукер Класичен Заглавие Натпревар Одговара избери: 1975 - ФОРД Ф100, 1975 - ФОРД Ф150

DEN 160.00

Износ
check Во продавницата.

Со Хукер Супер Конкуренција целта отсекогаш била да се направи максимална коњска сила и да се стави во оптимална точка во кривата на моќност. Потребно е многу време и пари за да се заврши работата правилно. Понекогаш ќе потрошиме до 2 до 3 пати повеќе само за да го направиме заглавието На Супер Конкуренцијата да работи само 5 до 10 проценти подобро. Таа посветеност на извонредност ги направи Заглавјата На Хукер победнички производител на заглавија во историјата на автомобилските трки за влечење. Хукер Класичен Натпревар Заглавие Подесени Цевки За Должина За Максимално Чистење/Брзина На Издувните Гасови. Дизајниран За Оптимални Перформанси. Колектор За Долга Транзиција За Намален Притисок На Грбот. Копач Свиткана Цевки За Непречено Протокот На Издувните Гасови. Машинската Прирабница Обезбедува Најдобро Вклопување. Најдобро Заварување За Издржливост. Вклучен Е Целиот Хардвер. Одговара Изберете : 1975-1978 Форд Ф100 8 Цил 5 Л 1975-1979 ФОРД Ф150 8 Цил 5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Им се допаѓа и на купувачите..