• Ново
Серија Otterbo Defender Samsung Galaxy S - Случај за мобилен телефон - Поликарбонат - хармонија - за Samsung Galaxy S4
zoom_in

Серија Otterbo Defender Samsung Galaxy S - Случај за мобилен телефон - Поликарбонат - хармонија - за Samsung Galaxy S4

DEN 820.96

Износ
check Во продавницата.

Otterbox Defender Series Samsung Galaxy S4 - Случај за карактеристики и придобивки од клучот на мобилниот телефон : Уживајте во целосна функционалност на уредот преку случајот со сериите Defender, вклучувајќи микрофони, звучници, камери и блиц. Портските приклучоци не чуваат прашина и остатоци од влегување во главните отвори на уредот. Мултислојниот случај вклучува внатрешен слој на поликарбонат, вграден заштитник на екранот, надворешниот лизгач и футрола/кик. Внатрешната обвивка со две парчиња поликарбонат се прилепува заедно околу уредот. Заштитникот на екранот е вграден во поликарбонатната обвивка за да се спречат гребнатини на екранот на допир. Солиден надворешен лизгачки облик околу внатрешниот слој за да обезбеди заштита на влијанието. Вклучен е футрола за клип и двојки како удар за гледање.

Им се допаѓа и на купувачите..