• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'Мадрид Шпанија Скај Портрет III' платно уметност од Мајкл Томпсет
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност 'Мадрид Шпанија Скај Портрет III' платно уметност од Мајкл Томпсет

DEN 478.40

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има акварелен градски пејзаж на Мадрид Шпанија над беж позадина истакнати : бела, црна, кафеава, пурпурна, тен, тен , Црвена, портокалова, сива уметност и дизајн секогаш беа омилените предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Акварел градски пејзаж на Мадрид Шпанија над беж позадина.

Им се допаѓа и на купувачите..