• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Ангел оган Аспенс“ платно уметност од Керол Ј Руп
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Ангел оган Аспенс“ платно уметност од Керол Ј Руп

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Керол Ј Рупсубјект : Пејзаж Апестил : Природно модерен проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има есенски шумски пејзаж. Истакнати бои : Тан, сива, бела, црна ангелска оган уметник, Керол Руп, има диплома за уметност од Универзитетот во Мисури и магистерска диплома по уметност од Универзитетот во Илиноис. Керол е репрезентативен уметник, со повеќе од четириесетгодишно искуство како професионален уметник и инструктор. Таа ги научи сите медиуми на ниво на средно училиште и колеџ. Како инструктор, таа честопати служеше како поротник и низ годините осуди бројни уметнички претстави. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Есенски шумски пејзаж.

Им се допаѓа и на купувачите..