• Ново
Frogg Toggs xtreme lite водоотпорна јакна за дожд, чад hi-vis, големина x-large
zoom_in

Frogg Toggs xtreme lite водоотпорна јакна за дожд, чад hi-vis, големина x-large

DEN 639.84

Износ
check Во продавницата.

Јакната Toggs Toggs Xtreme Lite е јакна за дожд со прилагодлив, прицврстен аспиратор со брави на кабелот за притискање E-Z. Подземните странични џебови и џебот за само-содржина обезбедуваат доволно складирање за најважни работи на отворено. Прилагодливите зглобови на куката и јамката и прилагодливата половината на заклучувањето на кабелот му овозможуваат на носителот да постигне совршено вклопување. Дождовна јакна со прилагодлива, прицврстена аспиратор со брави на кабелот E-Z. Зиперски странични џебови. Зглобови што можат да се прилагодат на кука и јамка. Прилагодлива половината на заклучувањето на кабелот. Џеб за самопочитување.

Им се допаѓа и на купувачите..