• Ново
Окума Т40- Лекање на челик со челик, средно светло, 8'8
zoom_in

Окума Т40- Лекање на челик со челик, средно светло, 8'8

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Надградете ја вашата опрема за агли со оваа Okuma T40-X леање на челични лебдат шипки. Различните техники на риболов за лосос и челик имаат сет на карактеристики на изведба на риболов шипки кои ја зголемуваат ефикасноста и ефективноста на риболовците. Чувствителноста и одговорноста се на врвот на овие списоци. Во минатото, врвните комбинации на премиум активности и материјали не беа на дофат на повеќето риболовци. Оваа шипка за риболов со челик го смени сето тоа, донесувајќи перформанси на елитно ниво на дофат на сите риболовци. Празното има ултра чувствителна конструкција на јаглеродни влакна од 40 тони. Оваа шипка за риболов со средно светло Окума има должина од 8 '8 ". Рачката е изработена од ткаени јаглеродни влакна за да се намали тежината. Okuma T40-X леање челична лебдат шипки, средна светлина, 8'8" : прачка : M. Тежина на линија : 6-12 фунти. Намачка тежина : 3/8-3/4 фунти. Делови : 2 парчиња. Должина на Foregrip : 2-5/8 ". Должина на задниот дел : 13-3/4. Број на упатства : 9 плус врв. Стил на рачка : Б. Стилицата за риболов на челик е дизајниран за чувствителност и реакција. Поделбата на затегнување ја намалува тежината и ја подобрува прачката и рамнотежа на ролна. Празни карактеристики на ултра чувствителна конструкција на јаглеродни влакна од 40 тони.

Им се допаѓа и на купувачите..