• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Б САД“ Арт од Морин Лиза Костело
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Б САД“ Арт од Морин Лиза Костело

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Maureen Lisa Costell Osubject : Typography Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthats подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија "САД " Во центарот, врамен од Flags.Giclee (Jee-Clay) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Maureen Lisa Costello 'B USA' Canvas Art.

Им се допаѓа и на купувачите..