• Ново
во. Двојна Капка Лист Трпезариска Маса Со Скали Столици - Јадење Во Собата
zoom_in

во. Двојна Капка Лист Трпезариска Маса Со Скали Столици - Јадење Во Собата

DEN 3199.84

Износ
check Во продавницата.

Меѓународни Концепти домашниот мебел е прекрасна колекција на висококвалитетен, дрвен мебел со традиционален и елегантен изглед. Одликувајќи се со парчиња со кои ќе бидете горди во годините што доаѓаат и лесно ќе го надополнат секој декор. Сите парчиња се произведени од цврсто Паравуд, кое почесто се нарекува Гумено Дрво. Паравуд е еколошки во однос на тоа да биде фантастичен обновлив ресурс. Бидејќи Паравуд се смета за тврдо дрво, тоа е всушност навистина издржливо и силно дрво. Вклучува капка лист трпезариска маса и 4 јадење столици. Изработени од цврсто тврдо дрво со дизајн на маса за месар. Табела Димензии : 42 во. В х 42 во. Д х 29.5 во. Х. 9 во. Капка лист на секоја страна со 24 во. Х 42 во. Централен дел. База на пиедестал со 4 стапки за максимална поддршка. Димензии стол : 18.11 во. В х 19.29 во. Д х 35.24 во. Х. Димензии Седиште : 18 во. H x 18.11 во. W x 16.34 во. Д. кутија седиште изградба за лесно склопување. Стол тежина капацитет : 250 фунти. Заврши : Црна / цреша. Тежина на масата : 49 фунти : тежина На Столот : 19,55 фунти. Не е оценет за комерцијална употреба, само за станбена употреба.

Им се допаѓа и на купувачите..