• Ново
Џојс Чен Ј31-Вок Прстен За Традиционални Вокс Со Тркалезно Дно
zoom_in

Џојс Чен Ј31-Вок Прстен За Традиционални Вокс Со Тркалезно Дно

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Ако сте пурист, тогаш ова е додаток за вас. Традиционален вок, вид што се користи за пржење месо и јаглен зеленчук во вкусна мешавина за јадење што сега вообичаено ја нарекуваме пржење, има тркалезно дно, а тркалезното дно не седи толку добро на стандарден Американски шпорет. Овој Вок Прстен Од Оуојс Чен е задолжителен за употреба со вокови со тркалезно дно. Што ако не си пурист? Што ако сте само храна? Тогаш ќе ви се допаднат сложените кармелизации традиционалниот вок со тркалезно дно од храната, бидејќи природната искривување и наклонетите рабови на тавата фокусираат интензивна топлина на јаглен задоволувачки вкусови на зелените, протеините, тестенините и многу повеќе. Готвењето со вистински вок е искуство што ниту еден домашен готвач не треба да го пропушти, а Овој Вок Прстен ви помага да го постигнете тоа. Лулки Класичен Тркалезно Дно Воки Над Традиционалните Шпорети На Гас. Ја фокусира Топлината На Пламенот За Да Ја Зголеми Температурата За Подлабоко Пржење. Исчистете Со Нежно Бришење Со Рака. Димензии : 14 Во. Круг. Вклучува Прирачник За Производ И Гаранција.

Им се допаѓа и на купувачите..