• Ново
Примарно Злато Карат Бело Злато 7х Круша Смарагд И Дијамантски прстен
zoom_in

Примарно Злато Карат Бело Злато 7х Круша Смарагд И Дијамантски прстен

DEN 1561.44

Износ
check Во продавницата.

Овој прекрасен прстен од скапоцени камења сигурно ќе додаде прекрасен допир на вашиот стил. Нагласен со гламурозен фацетиран зелен смарагден скапоцен камен во форма на круша 0,70 cttw со дијамантски акценти Со јасност I1, овој прстен е дизајниран од 14 каратно бело злато и е достапен во големини на прсти 7.Метална Тежина : 1,49 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1мринг Големина : 7гемстоун Детали : Тип : Смарагден Камен Месец : Мајкол : Гринкат : Фацетед Облик : Пирсајз : 7мм х 5ммвежина : 0,7 cttwquanty : 1jewelry поставување : Prongdiamond Детали : јасност : I1color : G-icut : facetedshape : Roundsize : 1.8 Mmweight : 0.05 Cttwquanty : 2 накит поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел Лак, Совршена за Чување или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Им се допаѓа и на купувачите..