• Ново
HDMI кабел со голема брзина со етернет, 6 '
zoom_in

HDMI кабел со голема брзина со етернет, 6 '

DEN 175.84

Износ
check Во продавницата.

Донесете аудио и видео во живот и искористете ја целосната употреба од вашиот напреден уред за репродукција со високи HDMI кабел со голема брзина со Етернет. Работи со многу различни компоненти, вклучително и HDTV и играчи на Blu-ray Disc за да ви дадат дополнителна јасност и острина што вашите филмови и музика можеби недостасуваа досега. Можете исто така да го користите овој 6 'HDMI кабел за да пумпате нов живот во канцелариски презентации, слајд -шоу и предавања во училницата. Кабелот има позлатени краеви за подобра спроводливост, отпорност на корозија и животен век на производот. Кабелот емитува некомпресиран, засилен, стандардни и видео-сигнали со висока дефиниција со резолуција до 1080p. Кабелот HDTV HDMI поддржува 30-битни, 36-битни и 48-битни длабочини на боја. Тој е наназад компатибилен со HDMI верзиите 1.1 и 1.2 и се очекува целосно да ги поддржи идните уреди за дигитално емитување на HD. Кабелот HDMI со продолжена должина 6 ', исто така, може да обезбеди сигурна врска со етернет за вашиот лаптоп, работна површина или друг сличен уред. Висока висока брзина HDMI кабел со Етернет : позлатен. Назад компатибилен со HDMI верзиите 1.1 и 1.2. Зголемена ширина на опсег со единечна врска. 6 'HDMI кабел ги поддржува барањата на идните уреди за прикажување на HD. Поддржува 30-битни, 36-битни и 48-битни (RGB или YCBCR) длабочини на боја. Поддржува технологија на lipsync. Поддржува резолуција до 1080p. Должина : 6 '.

Им се допаѓа и на купувачите..