• Ново
Ларк Книги, Капчиња Бутик Капи
zoom_in

Ларк Книги, Капчиња Бутик Капи

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Капчиња За Капчиња Со книги од ларк обезбедуваат безвременски дизајни со модерен спин. Со дезени кои се движат од плетенка кабелска бобинка до прекрасна чипкаста беретка, книгата го спојува стилот на потпис со класичен и современ дизајн, носејќи ви 25 шапки во тренд за шиење и носење. Ќе најдете водич за бод во оваа книга со капчиња за капчиња за повикување на патот и категорија за почетници, лесно или средно ниво на вештини за секој проект. Овие забавни капи сигурно ќе закачат капчиња насекаде, а книгата обезбедува многу забава за хеклани на средно ниво, со боење со натопи, работа со кабли, повеќе бои на предиво и завиткување. Шаблоните Во Капчињата Бутици За Книги Од Ајкули се лесни за разбирање и доаѓаат со илустрации и описи на фотографии. Секоја страница содржи прекрасни бои и текстури. Ларк Книги, Капчиња Бутик Капи : Безвременски дизајни со модерен спин. Од плетенка кабелска бобинка до прекрасна чипкаста беретка, авторката го спојува нејзиниот стил на потпис со класични и современи дизајни, носејќи ви 25 шапки во тренд за шиење и носење. Ќе најдете водич за бод за повикување на патот и почетник, лесна или средна категорија на ниво на вештини за секој проект. Капчиња модел книга автор : Рејчел Оглесби. Софтвер, 128 страници. Објавено Година : 2014. ИЗБН 978-1-4547-0860-5. Увезени.

Им се допаѓа и на купувачите..