• Ново
Ханкук Кинерги 4S H 205 50R17XL 93W BW Сите Временски Гуми
zoom_in

Ханкук Кинерги 4S H 205 50R17XL 93W BW Сите Временски Гуми

DEN 1507.52

Износ
check Во продавницата.

Kinergy 4 S2 користи нова генерација аква борова шара соединение инкорпорирање на високо оптоварување силициум диоксид и роман, влечење подобрување на адитиви дизајниран да обезбеди повисоки нивоа на влечење во поширок спектар на температури и услови. Намерната шема на шарите Во Форма На V е дизајнирана да ги спои комплементарните технологии изградени за да обезбедат влечење и перформанси без разлика на сезоната. Со зголемување и оптимизирање на бројот и варијацијата на висината на шарата на шарата, бучавата од шарата се минимизира додека истовремено се зголемуваат рабовите на гризење за неповолен временски стисок. Широките, странични блокови на шарите обезбедуваат сигурно свиоци на сувиот пат и создаваат простор за широки, странични забрзувачи за бегство од вода од жлебот. Летните шипки со висока густина се вградени низ блоковите на шарите за да помогнат да се обезбеди влечење на лизгава состојба, но сепак да се одржи силна врска со патот и прецизноста на ракувањето. Подобрени перформанси на одводот со широки и високи аголни жлебови. Подобрената вкочанетост на блокот обезбедува подобри перформанси при возење на суви патишта. Подобрете ја вкочанетоста на блокот за 4% и обезбедете подобри перформанси за ракување. Оптимизираната технологија за варијација на теренот обезбедува поудобно возење. Соединението За Контрола на времето е дизајнирано да одржува безбедно возење без оглед на 4 сезони, вклучително и снежен пат. Дизајнот на работ, кој се наоѓа на жлебот ги подобрува перформансите на свиоците во снегот.

Им се допаѓа и на купувачите..