• Ново
Самит Ултрама А С Цела Сезона 205 70Р 96Т Патничка Гума
zoom_in

Самит Ултрама А С Цела Сезона 205 70Р 96Т Патничка Гума

DEN 1125.44

Износ
check Во продавницата.

Самит Ултрамакс А/С 205/70Р15 96преглед на Ултрамакс А/С гумата Од Самитот е гума за турнеи за сите сезони дизајнирана да испорача исклучително ракување и перформанси за сите сезони. Ултрамакс А / С има 4 широки периферни жлебови кои помагаат да се канализира водата брзо и ефикасно обезбедувајќи одлична влечна сила за влажно време. Модерен ненасочен дизајн на шарите обезбедува супериорно чувство на патот и ракување со Што Ултрамакс А/С е совршена секојдневна гума. Модерен ненасочен дизајн на шарите за сите сезони. Дизајн на шари со променлив чекор за ниски перформанси на бучава. Силика соединение за супериорна влажна влечна сила и намалена отпорност на тркалање. Спирална челична лента завиткана околу монистра ја подобрува структурната цврстина на гумата што резултира со непречено возење. Повисокото вртење на страничниот ѕид обезбедува подобрена цврстина и издржливост на страничниот ѕид. Големина : 205/70Р15. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Им се допаѓа и на купувачите..