• Ново
Малку семиња Алеси деца Монтесори Подот кревет со височини, близнаци, природно
zoom_in

Малку семиња Алеси деца Монтесори Подот кревет со височини, близнаци, природно

DEN 2206.72

Износ
check Во продавницата.

Шампионска слобода на движење, сите во границите на безбедноста, малото семе Алеси деца Монтесори Флип кревет го прифаќа Монтесоријанскиот концепт за негување на независност. Со аглите на стража на душеци кои стануваат умни нозе во кревет, едноставно превртете го креветот за да го претворите во подот или во кревет за платформа. Направено од трајна и мазна рамка од иверица, неговиот паметен дизајн вклучува силна база на слта за дрво, која може брзо да се отстрани и да се репозиционира за да се прилагоди на која било избрана положба на креветот, додека секогаш го поддржува душекот на вашето дете. Монтесори Двоен кревет Димензии : (Стан на подот) 77 "L x 41,5" W x 11,5 "H. Бродови во една лесна за ракување со сите делови и упатства вклучени за брзо склопување за помалку од 10 минути. Бруто тежина : 49,5 lbs. Ограничување на тежината : 250 bs. Препорачано за деца не помалку од 4 години . Прилагодливоста е идеален главен дел од спалната соба за деца за да му помогне на вашиот предучилишна установа безбедно да го истражува нивниот простор. Малку семиња Алеси деца Монтесори Под кревет-со 2 височини, близнаци, природно, давајќи му на вашето дете самоувереност и чувство за автономија, овој двостравен кревет во стилот на Монтесори може да се префрли од низок поден кревет до кренатиот кревет. Малите деца можат лесно да се искачат во и надвор од оваа рамка за кревет со низок профил без да им помагаат на рацете.

Им се допаѓа и на купувачите..