• Ново
Замена за -Доџ Челинџер Низводно Лево Сензор За Кислород
zoom_in

Замена за -Доџ Челинџер Низводно Лево Сензор За Кислород

DEN 166.24

Износ
check Во продавницата.

2016-2017 Dodge Challenger Течението на Лево Кислород Сензор (392 Hemi Scat Пакет Shaker / Црна Линија / Dual Ленти / GT / R/T / R/T 392 / R/T Плус / R/T Плус Shaker / R/T Scat Пакет / R/T Shaker / SRT 392 / SXT / SXT Плус / Scat Пакет / T/A / T/A 392)ОДГОВАРА : 2016 година Предизвикувач R/T V8 5.7 L Прирачник 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач R/T Плус V8 5.7 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач R/T Плус Shaker V8 5.7 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач R/T Shaker V8 5.7 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 - 2017 Предизвикувач SXT 3.6 V6 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач SXT Плус 3.6 V6 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач Црна Линија 3.6 V6 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач Двојна Ленти 3.6 V6 L Автоматско 2-Вратата Coupe2017 Предизвикувач GT 3.6 V6 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 - 2017 Предизвикувач R/T V8 5.7 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач R/T 392 V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач Scat Пакет V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач SRT 392 V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач Т/A V8 5.7 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач Т/A 392 V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач SXT 3.6 V6 L Автоматско 2-Врата Coupe2017 Предизвикувач R/Т V8 5.7 L Прирачник 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач 392 Hemi Scat Пакет Shaker V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач R/T Scat Пакет V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач Scat Пакет V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe2016 Предизвикувач SRT 392 V8 6.4 L Автоматско 2-Врата Coupe NOTESOxygen Сензор 4 Жица, Директно Одговара, Hed, Жица Должина : 14.17 OE Style Fits Години : 2016 година 2017 Fits Мотори : ОЕМ #s : 5149171 AA, 68144248 AAProduct Атрибути : Конектор Пол : Женски Монтажа Тип : Навој Тип на Сензор : Hed Навој Дијаметар : 0.708 Универзал Или Специфични Одговара : Специфични Жица Количина : 4 Жици се Подигнат Должина : 14.17 Кислород Сензор 4 Жица, Директно Одговара, Загрева, Жица Должина : 14.17 ги Исполнува или го Надминува сите владини безбедносни стандарди барањата ги Исполнува или го Надминува ОЕМ Дилер за Квалитет : со висок квалитет и гарантиран да се вклопи во ОЕМ #s : 68144248 AA, 5149171 AA се Вклопува Одберете : 2016-2017 DODGE CHALLENGER и повеќе - додадете го вашето возило на нашите одговара елемент за да се провери.

Им се допаѓа и на купувачите..