• Ново
Бабарија Крем За Стапала За Сува и Испукана нога 5. фл. оз
zoom_in

Бабарија Крем За Стапала За Сува и Испукана нога 5. фл. оз

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Бабарија Навлажнувачки Крем За Стапала за Суво и Испукано Стапало 5.1 fl. оз. формулата ги комбинира совршените состојки за подобрување на квалитетот на кожата на нозете, помагајќи да се омекнат и изедначат сувите и испукани области. Комбинацијата од 100% Алое Вера, Масло од Сладок Бадем и Шеа Путер создава подлабок навлажнувачки и поправен ефект врз стапалата и потпетиците. Навлажнувачкиот Крем бабарија за Суво И Испукано Стапало содржи и уреа, која е одличен сојузник за борба против сувоста на кожата преку обезбедување поширока хидратација. Веднаш ги смирува стапалата, дури и најсушните и најоштетените. Се препорачува да користите Навлажнувачки Крем Бабарија за Суво И Испукано Стапало двапати дневно и да продолжите да го користите откако вашата кожа ќе се подобри, за да спречите идна сувост. Овој производ е дерматолошки тестиран, 100% вегански и без суровост. Бабарија Навлажнувачки Крем за Сува и Испукана Нога 5.1 fl. оз. ги комбинира сите состојки за да постигне најдлабок ефект на хидратација. Комбинира Алое Вера, Сладок Бадем, Уреа и Шеа Путер. Уреата создаде уште поширок навлажнувачки ефект, станувајќи најдобар сојузник за сувост во нозете. Екстрактот од лист од алое ги лади и оживува болните и испукани стапала додека брзо се апсорбира за веднаш да ги смири сувите испукани стапала. Дерматолошки Тестирани, 100% Вегански И Без Суровост.

Им се допаѓа и на купувачите..