• Ново
Индустриски студенти зборуваат со вашите деца Семејство деца Дома Инспиративен дизајн на зборови, врамени wallидни уметности од Дафне Полсели
zoom_in

Индустриски студенти зборуваат со вашите деца Семејство деца Дома Инспиративен дизајн на зборови, врамени wallидни уметности

DEN 639.84

Износ
check Во продавницата.

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн на уметникот Дафне Полсели.

Им се допаѓа и на купувачите..